

Citroen C4 Picasso 2013
Citroen C4 Picasso (Ситроен С4 Пикассо) - 5-дверный компактвэн класса «L». Второе поколение модели C4 Picasso. Дебют модели состоялся на Шанхайском автосалоне в апреле 2013 года.
Citroen C4 Picasso (Ситроен С4 Пикассо) - 5-дверный компактвэн класса «L». Второе поколение модели C4 Picasso. Дебют модели состоялся на Шанхайском автосалоне в апреле 2013 года.
Нове покоління компактвену Citroen C4 Picasso впало в око редакції InfoCar.ua ще під час Франкфуртського автосалону минулої осені. Тоді ми дізналися про новинку багато цікавих фактів, а наразі можемо протестувати її на наших дорогах. C4 Picasso це не просто чергова новинка в модельному ряду бренду, але й перша модель в концерні PSA, побудована на новій модульній платформі EMP2. Крім цього, С4 Picasso першим отримав абсолютно новий дизайн - стосується це більшою мірою передньої частини - який натякає, як виглядатимуть й інші новинки бренду в майбутньому.
Свій початок історія моделі бере в 1998 році, коли була представлена Xsara Picasso. Саме вона по праву вважається попередницею героя нашого тест- драйву. Побудований на платформі хетчбека Xsara, компактвен мав більш епатажний дизайн. У профіль кузов був округлений настільки , що можна було ненароком сплутати, де у автомобіля перед, а де зад. Ця ж концепція лягла в основу спадкоємця - С4 Picasso. Створений за тим самим рецептом, він з'явився на світ в 2007 році. Компактвен став більше і потужніше, а кількості оригінальних нововведень вистачило б на кілька "звичайних" компактвенів. Плюс до цього, у нього з'явився "старший брат" - модель Grand, що вміщає не 5, а 7 пасажирів. За весь цей час публіка звикла до "незвичайності" Picasso, тому від наступної генерації вже чекала чогось незвичайного.
Передсерійний С4 Picasso дебютував рік тому в Женеві, потім відбулася прем'єра моделі на Шанхайському автосалоні, а європейці побачили новинку у Франкфурті у вересні минулого року. До нас французький компактвен добрався на початку цього року, а офіційні продажі стартували буквально 1 квітня.
Концепт Citroen Technospace був майже готовим до серійного виробництва
Як і колись, наразі існують дві версії С4 Picasso - звичайна, як у нас на тесті, і подовжена - Grand С4 Picasso. Вона не тільки більше, а й може вміщувати 7 пасажирів.
Нам дісталася комплектація Intensive - максимальна з трьох можливих для С4 Picasso. Її ціна становить 31.500 у.о. (362.300 грн.), Але наш екземпляр коштує дорожче, оскільки оснащений рядом опцій. Серед них біксенонові фари (+1.300 у.о.), Park Assist з датчиками контролю мертвих зон, датчиками парковки і визначенням вільного місця на паркінгу (+800 у.о.) , система доступу без ключа і запуск двигуна з кнопки (+400 у.о.) і пакет Lounge , до якого входять сидіння водія з електромасажем, підголівники з бічною підтримкою, столики в спинках передніх сидінь і навіть підтримка для ніг для переднього пасажира (+1100 у.о.). Все це загалом "потягнуло" ще на 4.5 тисячі доларів. Однак, при бажанні і фінансових можливостях можна "нафарширувати" С4 Picasso ще крутіше!
Отже, давайте подивимося, наскільки багато змін у новому поколінні французького компактвена і оцінимо його з практичної точки зору, як фемелі - кар!
Citroen C4 Picasso завжди відрізнявся оригінальним і незвичайним дизайном. Він не був схожий на класичні міні-та компактвени і в цьому була одна з головних його фішок. За роки свого існування на ринку він привчив до цього покупців, тому від нового покоління вони напевно очікували чогось подібного. Та й приставка в імені у цієї моделі така, що бути звичайною вона просто не має права! Тому, щоб перевершити попередника, французькі дизайнери розстаралися з усіх сил, і не підвели!
Робота над машиною була доручена автору моделей DS3 і DS5, тому деякі стилістичні елементи запозичені у них. Силует залишили впізнаваним - він такий само округлий і "однооб'емний" , як і у попередника. Але профіль дещо змінився - лінія даху і капоту тепер стали рівніше. Цікаво, що з деяких бічних ракурсів С4 Picasso виглядає нібито "тягни -штовхай ". Знову-таки, фамільна риса.
Площа скління залишилася традиційно великою, але якщо вірити французам, то в цифрах вона стала менше майже на 1 кв. метр. Втім, поспішаю заспокоїти фанатів марки! Велике лобове скло, ламана бічна лінія стекол і подвійні передні стійки залишилися.
Але от навіщо симпатязі компактвену зробили такий хижий погляд передніх фар, мені не зовсім зрозуміло. Для грізності? Причому схожа оптика має шанси з'явиться на багатьох новинках. У С4 Cactus, наприклад, така сама. Наскільки красивим вийшло таке рішення, вирішувати, звичайно, кожному з вас, але особисто мені такий стиль не дуже подобається.
І завершуючи огляд зовнішності трохи про габарити. Нове покоління С4 Picasso стало на 30 мм коротше і на 70 мм нижче, але при цьому колісна база зросла на цілих 57 мм і тепер складає 2785 мм. Збільшилася і загальна ширина. Тепер габарити машини мають 4430 мм, 1971 мм і 1610 в довжину, ширину і висоту відповідно. Таким чином, компактвен немов роздувся зсередини.
Що ж, зовнішність незвичайна, виділяється в потоці, привертає увагу і здається головною фішкою моделі... Але рівно до тих пір, поки ви не потрапите в салон!
Як ми пам'ятаємо, девіз Citroen - Creative Technology. Так от, в салоні С4 Picasso і креативу і технологій вистачає з лишком! Перші враження при посадці всередину практично у всіх знаходяться на межі повного захвату! Викликає його велика площа скління і в буквальному сенсі величезний 12-дюймовий панорамний екран по центру торпедо під великим козирком. Кольоровий дисплей служить повноцінною панеллю приладів, і про нього я розповім докладно трохи нижче. Поки ж підбираємо зручну посадку за кермом.
Опціонні сидіння пакета Lounge, нагадаю, мають електрично регульовану поперекову підтримку, масаж, а пасажирське ще й підтримку для ніг, також регульовану електроприводом. У цей же пакет опцій входять підголівники з розвиненою підтримкою і відкидні столики для задніх пасажирів. Сидіти попереду дуже зручно, оскільки забезпечується хороша бічна підтримка і самі сидіння не дрібні. Навіть без додаткових фішок відчуваєш себе привільно і вільно. Ну а якщо включити ненав'язливий масаж, то і зовсім відмінно! Звичайно, це не сама необхідна штука, але річ приємна! А от для пасажира всі ці опції дуже зручні. Вільний простір навколо дозволяє влаштуватися привільно, розклавши спинку і висунувши підніжку, включити масаж і навіть подрімати в далекій дорозі.
За кермом по висоті особисто мені місця вистачило, але якщо сидіти вертикально і близько до керма, то зсунуті назад козирки будуть вже близько до голови, і відкрити їх в такому положенні буде важко.
Кермо регулюється по вильоту і по куту нахилу в невеликому діапазоні. Та саме цікаве - робити це можна не боячись перекрити прилади! Важіль механіки також під рукою на зручній відстані, а якщо у вас версія з "роботом", то його важіль буде безпосередньо на рульовій колонці. Це дозволило зробити великий бокс між сидіннями зсувним.
Оздоблення салону не тільки гарне і дороге на вигляд, але ще і виконане з м'яких пластиків і матеріалів, приємних на дотик. Причому багато елементів мають приємну фактуру, яка посилює сприйняття салону, як незвичайного і дорогого. Та ж оббивка сидінь, зверніть увагу, тут виконана не симетрично.
Як і колись, у С4 Picasso велике панорамне скло, що далеко заходить на дах. Прикривається воно зсувними шторками, на яких власне закріплені козирки. Якщо машина чиста, а погода ясна, то відчуття при їзді дуже захоплюючі. Але й припікає сонце гарненько! Проте велику частину часу я їздив все ж таки з відкритими шторками. А пересівши в звичайні автомобілі, відчував себе ледь не як в танку.
Як ви пам'ятаєте, у першому поколінні С4 Picasso передня панель рясніла різними боксами, тепер же їх стало в менше - два бокси, що перебували наверху панелі зникли. Але центральний бокс залишився на місці, він став трохи більше і тут же ховається розетка, слоти USB і AUX. Заховані вони настільки добре, що що-небудь приєднати можна тільки нахилившись и зазирнувши всередину. Бардачок дуже малий, але зате його увігнута кришка надає більше місця для ніг пасажира.
Найбільш містка ємність - центральний бокс між сидіннями. Але без будь-якого органайзера всередині він ризикує перетворитися на звалище потрібних і не дуже речей. Але ось що виходить - боксів багато, а кинути куди-небудь мобільний телефон - так і нікуди!
Тепер найцікавіше, родзинка салону і передове технічне рішення - вражаюча приладова панель! Відразу скажу, що це привілей тільки нашої, максимальної комплектації Intensive, а для двох інших версій покладено лише звичайний монохромний дисплей. Він схожий на ті, що стоять на інших моделях марки, наприклад С3 Picasso.
Діагональ нашої "приборки" рівно 12 дюймів, а висока розподільна здатність дозволяє зробити зображення дуже чітким! Сюди виводиться вся необхідна водієві інформація, при цьому спідометр завжди буде в лівій частині панелі, посередині відображаються дані бортового комп'ютера або навігації, а праворуч - тахометр. Якщо раптом приладова панель вам набридла, не біда! На вибір доступні три різні теми, які відрізняються кольором, оформленням і подачею інформації. Всі три схеми цікаві, але базова, синя, здалася мені перевантаженою. Але і на цьому можливості системи не закінчуються! На кермі є окрема кнопка , за допомогою якої водій (і тільки він) може вибирати, що буде відображатися в правій частині екрану - тахометр, інформація з аудіосистеми , навігація або... улюблене фото! Якщо вже екран зовсім набридне, мається традиційний нічний режим, що гасить обидва екрани і залишає приглушеним тільки спідометр. Одним словом, чимало простору для індивідуалізації. Звичайно, до можливостей комп'ютерних або телефонних операційних систем ще не дотягує, але все до цього йде!
Другий екран - це 7-дюймовий сенсорний дисплей, що відображає показники магнітоли, клімат-контролю, навігації та інших допоміжних функцій. Абсолютно всі клавіші зроблені сенсорними, класичних кнопок на всій передній консолі залишилося всього кілька штук! Звичайно, це сучасно та модно, але головне питання - наскільки надійна і довговічна вся ця система? Тим більше перші зауваження у нас вже з'явилися - сенсорні клавіші навколо екрану дуже часто спрацьовували тільки після повторного натискання. Ще один недолік в тому, що неможливо вивести різну інформацію на ці екрани. Тобто якщо я захочу, щоб на великому верхньому додатково до всього була навігація, а на маленькому нижньому в цей час настройки клімат-контролю (погодьтеся, це було б зручно) , то у мене нічого не вийде. Для такого відображення і внизу повинна бути обрана GPS- навігація.
Для роботи з нижнім екраном є зручний виступ, сама система майже не гальмує, меню цілком логічно. Та й звикли ми вже до нього, адже начинка тут точно така ж, як і в багатьох моделях Peugeot. Нічим не відрізняється і навігація, яка "знає" не тільки всі європейські країни, але київські двори. Їй би ще трішки швидше працювати...
Додам наостанок, що 7-дюймовий екран встановлений абсолютно на всіх комплектаціях C4 Picasso, але от навігація для бази недоступна , а для середньої - тільки за доплату в 900 доларів.
Ззаду у нас три роздільних сидіння, які незалежно одне від одного регулюються і складаються. Чесно зізнаюся, мене здивував простір для ніг, а якщо врахувати ще абсолютно рівну підлогу і висока стеля, то місця ззаду предостатньо! Середній пасажир тут не впирається ногами в центральний бокс , навпаки , його ніг навіть просторіше, а всі три крісла однакові по ширині. Але їх мінус - тіснота кожного. Суцільний диван в цьому плані все-таки виграє. Нагадаю, що для того, щоб нівелювати зменшення загальної висоти машини, підлогу в салоні також опустили на 20 мм, так що загальна висота салону, а отже і простір, не постраждали.
Багажник став більше майже на 40 літрів - тепер його обсяг еквівалентний 537 літрам. Але це лише в тому разі, коли частину цього простору не "з'їдає" запаска в підполі, як у нашої машини. Тим не менше, краще пожертвувати частиною місця в багажнику, ніж залишитися на трасі біля розбитого корита, вибачте, у пробитого колеса. Для того, щоб викроїти більше місця, задні стійки встановили майже вертикально. В цілому багажник вийшов з малою вантажною висотою, широким і високим прорізом, рівними стінками і великою шириною. Але збентежив чималий поріг, утворений бампером - буде дряпатися. Досить масивна п'яті двері в нашому випадку були оснащені електроприводом закривання, так що користуватися ручкою нам не довелося.
Як я згадав на самому початку тесту, Citroen C4 Picasso побудований на абсолютно новій платформі EMP2. Вона дісталася йому першому в концерні PSA. До речі, наступним став новий Peugeot 308. Отже, чого допомогла досягти нова основа? У першу чергу, подовжити колісну базу при зменшенні загальної довжини. По-друге, зробити автомобіль ширше, а ще збільшити простір в салоні і об'єм багажника. І, що ще важливо, новий "візок" дозволив полегшити весь автомобіля в цілому на 140 кг. Разом з тим, підвіска принципово залишилася колишньою - попереду стійки Мак- Ферсона, а ззаду напівзалежна балка.
Не зазнали значних змін і двигуни. Для нашого ринку це бензиновий 1.6 на 120 к.с. і дизельний 1.6 на 115 коней. Саме останній встановлений на тестовому автомобілі. Турбодизель повністю виконаний з алюмінію, оснащений уприскуванням common rail і турбіною Garret із змінною геометрією крильчатки. Цей мотор не тільки легкий, але і вважається одним з найбільш безпроблемних в лінійці PSA.
115-сильний дизель відмінно справляється з переміщенням 1300 -тонного Picasso в просторі. І нехай він не спринтер - майже 12 секунд до сотні за паспортом - але в потоці тримається непогано. Шкода тільки, низьких оборотів не любить. Вираженої турбоями немає, але до вступу турбіни в повноцінну роботу, а це відбувається ближче до 2 тисяч оборотів, тягне неохоче. Зате полку моменту в 270 Ньютонів простягається майже до 4 тисяч, так що більш-менш швидко їхати все-таки можна, якщо необхідно.
Зате радує тиша роботи і витрата дизеля - у нас вийшло трохи більше 6 літрів в комбінованому циклі, враховуючи різний стиль їзди і тривалу роботу на холостому ходу під час зйомок.
У пару до двигуна і на зміну 5-ступінчастою механіці прийшла 6-ступінчаста, що знову-таки, допомагає економити паливо. Причепитися тут можна до не дуже чітких перемикань і коротких ходів важеля - начебто він затиснутий чимось. Але зате його розташування дуже зручно!
Посиленням тепер завідує не гідро-, а електропідсилювач керма. Гарним зворотним зв'язком він похвалитися не може, зате порадує легкістю і відмінним виворотом коліс. Ми вважаємо, що для сімейного автомобіля це все-таки важливіше. Так, на парковці його доведеться покрутити, як ніяк 3 оберти від упору до упору. Доречи, незважаючи на "насиченість" кнопками, кермувати це аніскільки не заважає, оскільки під руку вони не потрапляють і згруповані логічно.
А як в русі користуватися великим екраном? На диво його центральне розташування не викликало будь-яких незручностей і навіть звикав я до нього зовсім недовго. Після випробовування всіх схем, найзручнішою здалася та, де вся інформація розділена на три блоки. А яка анімація при запуску або зупинки двигуна! Правда, мої колеги вважають, що відкидний проекційний екран (як у Peugeot 3008) все ж таки не завадив би.
Ходова у С4 Picasso досить м'яка, і успішно бореться з нерівностями, латками і ямами середньої величини. Але варто потрапити в вибоїни серйозніше, як ви відразу почуєте глухі удари. На цьому пригоди француза на наших напрямках не закінчуються. На хвилястому або багато разів відремонтованому горбистому покритті, яких у нас вистачає навіть у Києві, С4 Picasso починає нервово соватися, змушуючи водія напружитися і скинути швидкість. Але варто потрапити на більш менш гарну дорогу, і ви тут же отримаєте задоволення від чіткого проходження віражів і малих кренів кузова. І все це незважаючи на балку ззаду.
Зате оглядовість вперед тут просто чудова! Завдяки великій площі скління і розділенню стійок (кожна з них дуже тонка) з місця водія відкривається відмінний огляд не тільки по сторонах, але і вгору! Шкода тільки дзеркала підкачали. Зовнішні малі, а центральне сильно наближає картинку, що вимагає певного звикання. Але нам було легше, оскільки виручав моніторинг сліпих зон. Спалахнула помаранчева лампочка в дзеркалі - будь уважний при перестроюванні.
Ну і наостанок пару слів про шуми. Ізольований від них С4 Picasso добре, особливо хочеться похвалити ізоляцію від шумів двигуна, що важливо для дизельної машини.
Отже, прийшов час підводити підсумки! Citroen C4 Picasso залишився вірним сімейним традиціям і продовжив розвивати характерні лише для нього риси. Та й "космічного" в машині явно побільшало. Але це все емоції, а що ж покупець отримає на практиці? Більш просторий салон, поліпшені, але все ж колишні двигуни і підвіску. На роль сімейної ця модель підходить практично ідеально, якщо говорити про практичність і зручність користування кожен день.
Але особливо критикувати дизельну версію за їздові якості не виходить. Автомобіль вийшов досить збалансованим, а нарікання може викликати хіба що підвіска на наших не ідеальні дорогах.
Ціна на новий компактвен стартує з 26.200 у.о. Такі гроші просять за бензиновий автомобіль потужністю 120 сил і 5-ступінчастою механікою. За оснащенням він буде досить скромний, а багато опції недоступні навіть за доплату. Середня комплектація Tendance стартує з 28.800 у.о. і являє собою золоту середину - опцій тут більше, а при бажанні збільшити їх кількість це можна зробити за доплату. Багата Intensive оснащена дуже добре, але і для неї список устаткуваннь чималенький. Але чи захоче сім'янин витрачатися на всілякі фішки і примочки? Так!, якщо він справжній фанат марки.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
З конкурентів ми б виділили дешевшу Toyota Verso від 22.100 у.о., і дорожчий Volkswagen Touran від 29.400 у.о. KIA Carens опиниться і того дорожче - від 32.000 у.о. Але якщо в Verso і Touran початковими будуть простенькі комплектації з бензиновими двигунами, то Carens пропонується тільки з дизелем і чи не в повному фарші. З суперників поменше можна відзначити Ford C-Max з літровим EcoBoost, який обійдеться від 22.000 у.о. З більших нових Opel Zafira від 34.750 у.о., але це вже більше конкурент версії Grand C4 Picasso.
29 квітня 2014 року. Владислав Матяш, InfoCar.ua
Функционал Picasso радует, неплохой вариант на разные случаи жизни, добавить чуть драйва и +
+7-1ВІДПОВІСТИНу, дизайн французких машин до сих пор остается одним из лучших... Интересный "вэнчик"...
+4-3ВІДПОВІСТИОчень дорого как для минивена. Я рассматривал С4 пикассо и рено сценик на АКПП - по ценам проще было купить японский кроссовер даже с полным приводом
+6-2ВІДПОВІСТИкроссовер и минивен совсем разные ***
+4-3ВІДПОВІСТИискал вместительный семейный авто. кроссовер и минивен попадает под эту категорию. и даже четкой грани нет: например Пежо 3007 или Фиат 500Л трекинг
+7ВІДПОВІСТИВсё хорошо...только я думаю что большинство хотело тест на роботе, а не на МКПП
+4ВІДПОВІСТИИнтересная машинка,напакованая очень хорошо много всяких приятных мелочей и фишек. ! Но авто на любителя внешне и дороговато как для средне статистического семьянина
+3ВІДПОВІСТИПосмотрел видео и машина понравилась еще больше! Владу отдельное спасибо за качественно изложенный материал!!!
+7ВІДПОВІСТИв баксах цена выглядит вменяемой но когда умножаешь на 12, получается "нихега себе" ! Как по мне движки-овощи да и в 21 веке задняя полузависимая балка МОВЕТОН!
+2-5ВІДПОВІСТИНадежные, не дорогие в обслуге балки (моветон) как раз подходят к словосочетанию "класс себе"! (для наших раз*банных дорог и бюджета). я не гурман отточенной управляемости и плавности хода независимой подвески, из МАТЕРИАЛЬНЫХ соображений, конечно.
+3-1ВІДПОВІСТИОвощи, да.. что-то есть в этом.. но только с 0 до 100 км/ч. А к примеру с 40 до 110 км/ч то разгон очень даже ничего- это первое. А второе, если нужен ураган, то нужно изначально смотреть на другое авто-это заточено на комфорт и уневерсальность, ну и лить за динамику в таком кузове не меньше 15 литров прийдётся.. нужен такой ураган?
+3-1ВІДПОВІСТИСпасибо за тест, как всегда качественный и интересный! А вот одного меня заинтересовал вопрос - при открытой задней 5 двери ночью никаких фонариков там нет (в немцев встроены "запасные" при открывании двери), а тут как-бы нет их?
+2-2ВІДПОВІСТИ+1. Тоже, ОЧЕНЬ удивился. Єто сразу привлекло внимание, ведь как раз смотрю на этот клас авто и сравниваю с другими. БРОСАЕТСЯ в глаза. Возможно, дубли фонарей выведены в нижнем бампере, отражателях. Где-то видел такие решения, очень жаль что здесь не прояснили. Курю manual, менеджеры в салонах не помощники.
ВІДПОВІСТИна фотографиях подретушировано, но на видео у него лобовое стекло с сиреневым отливом - это опциональная тонировка или что?
+1-2ВІДПОВІСТИ115-сильный дизель отлично справляется с перемещением 1300-тонного Picasso в пространстве) - Серьезно он набрал в массе)
+1ВІДПОВІСТИСпереди на него смотреть невозможно - ужасно налеплено 6 фар. Передняя панель по центру - неудобно, голову вертеть и отвлекаться от дороги придется чтоб что-то высмотреть. Незачёт. да и цена - космос, как для Цитрамона.
+3ВІДПОВІСТИОтличный аппарат, видел его еще в начале года в северной европе. У коллеги там-же - предыдущий. Так вот на пробеге примерно в 100к - уже проблем было по электриче полно! Гремит он прилично. Свистит по ветру тоже. Но безусловно красивый и функциональный авто, но соглашусь что маловато силенок ему .. туда-бы коней 140 и был бы он супер! Очень важно при выборе любого француза понимать что НЕВЗИРАЯ на стартовую цену - бизнес-модель всего французского автопрома - заработок на ремонте и З\Ч. Так что ребята - считайте аккуратно стоимость владения прежде чем покупать (говорю как владелец Рено Сценик 3)
+1ВІДПОВІСТИПрошел на новом дизельном Пикассо 13000км. Средний расход 6.2 литра дизеля. Проехал 3600км по Европе, средний расход 5.9л. На автобанах пуляет будь здоров, как для семейной машины и на горных серпантинах тоже нормально тянет.
+1ВІДПОВІСТИ